• 0422 324 82 82
    0344 415 22 55
  • info@crowndental.com.tr
    randevu@crowndental.com.tr

Endodonti (Kanal Tedavisi)

KÖK KANAL TEDAVİSİ

Eskiden çürüğün ilerlemesi diş çekimi ile sonuçlanırken günümüzde gelişen tedavi yötemleriyle birlikte dişlerin ağızda olabildiğince uzun süre kalması sağlanmaktır ve bunun anahtarı da kanal tedavisidir. Kök kanal tedavisi ilerlemiş çürüklerin ve dişin canlı dokularının ölümüne sebeb olmuş enfeksiyonların durdurulasını sağlar. Daha maliyetli olabilecek tedavilerin önüne geçer ve dişinizi uzun yıllar daha kullanabilmenizi sağlar.

Kök Kanal Tedavisi Yapılan Bir Dişin Ömrü Ne Kadardır ?

Kanal tedavisi uygulanmış dişler; uzun yıllar ağızda kalarak çiğneme fonksiyonunun devamlılığını ve estetik açıdan güzel bir görünümün elde edilmesini sağlar. İyi bir kanal tedavisi yapılan diş, doğru ağız-diş bakımı ile bir ömür kullanılabilir. Tedavi edilen dişte tekrar çürük oluşma ihtimaline karşı düzenli olarak ağız-diş bakımı yapılarak hekim muayenesi ihmal edilmemelidir.

Kanal Tedavisi Ağrılı Bir İşlem Midir ?

Kanal tedavisi anestezi eşliğinde yapılan bir tedavi olduğu için ağrı bazında diğer tedavilerden farkı yoktur. Bazı durumlarda kökteki enfeksiyon varlığı dişin uyuşmasının gecikmesine vebu sebeble tedavi başlangıcında hastanın biraz ağrı hissetmesine sebeb olabilir fakat gelişmiş anestezi teknikleriyle bu problem ortadan kalkar. Anestezi tekniklerinin gelişmesi artık tüm tedavilerin ağrısız bir şekilde gerçekleşmesine olanak sağlamaktadır. Eger derin çürüğü olan, yemek sonrası ağrı yapan, geceleri zaman zaman ağrısı olan dişiniz varsa ertelemeden diş hekiminize başvurunuz.Tedavilerden Görüntüler

E-Bülten
Haberler & Kampanyalar

***Haberlerden ve Kampayalardan Haberdar Olun