• 0422 324 82 82
    0344 415 22 55
  • info@crowndental.com.tr
    randevu@crowndental.com.tr

Estetik Diş Hekimliği

Dişlerinizde ki estetik problemlere odaklanan ve bu problemleri çözmek için yapılan tedavi seçeneklerinin tümünü kapsayan diş hekimliği uygulamalarıdır. Bu tedaviler kapsamında ; Laminate veneer(yaprak porselen) , zirkonyum kronlar (metal desteksiz porselenler) , pembe estetik (dişeti şekillendirilmesi ) , kompozit bonding uygulamarı ( estetik diş dolguları) yer almaktadır.

LAMİNATE VENEER(Yaprak Porselenler)

Dişlerin ön yüzeylerinden minimal aşındırma veya hiç aşındırma yapılmaksızın dişlere hiçbir şekilde zarar verilmeden ;Dişler arası renk farklılığı , ön diş görünümündeki hoşnutsuzluk , ortodontik (tel ) tedavisi görmek istememe , ön diş kırıkları durumlarında uygulanan estetik tedavi yöntemidir.

ZİRKONYUM KRONLAR (METAL DESTEKSİZ PORSELENLER )

Zirkonyum estetik , doku uyumlu, sağlam , ışık geçirgenliği olan beyaz metaldir . Işık geçirgenliğinin olması sayesinde doğal dişe en yakın görüntüye kavuşmanızı sağlar . Zirkonyum kronlar ; Daha önceden kesilmiş dişler , kırık dişlerin tamirinde , rengi ve yapısı bozulmuş olan büyük dolgulu dişlere , ortodontik ( tel) tedavisi görmek istemeyen çapraşık dişleri olan bireylere , dolgu yapılamayacak kadar madde kayıplı dişlere uygulanmaktadır .

PEMBE ESTETİK( DİŞETİ ŞEKİLLENDİRİLMESİ)

Estetik bir gülümseme dişlerin renk ve boyutları ile birlikte dişetlerinin uyumuyla bir bütün haline gelir. Bu bütünlüğü sağlamak adına dişetlerinin şekillendirilmesi işlemine pembe estetik adı verilir. Pembe estetik kapsamında dişetlerinin boyutları , şekil düzensizlikleri , kalınlıklarına uygulamalar yapılmaktadır .

KOMPOZİT BONDİNG UYGULAMALARI ( ESTETİK DİŞ DOLGULARI )

Beyaz dolgu ile de bilinen kompozit dolgu uygulamalarıdır . Diş rengi ile uyumlu , estetik ve doğal bir gülüş sağlaması bakımından estetik diş hekimliğinin uygulama alanlarındandır . Kompozit bondingler ; kırık dişlerin tamiri , ayrık dişlerin birleştirilmesi ( diestema kapatma ) , uyumsuz dolgulu dişlerin dolgularının yenilenmesi , küçük boyutlu dişlerin normal boyuta getirilmesi ve siyah dolgulu ( amalgam dolgulu) dişlerin estetik görünüme kazandırılmasında uygulanır .Tedavilerden Görüntüler

E-Bülten
Haberler & Kampanyalar

***Haberlerden ve Kampayalardan Haberdar Olun