• 0422 324 82 82
    0344 415 22 55
  • info@crowndental.com.tr
    randevu@crowndental.com.tr

Diş Hekimliğinde Zirkonyum'un Yeri

     Diş hekimliği modern dünyanın birçok iş koluyla belirli bir disiplin içinde çalışan ve bu iş kollarının her birinin nimetlerinden faydalanmayı bilen bir bilim dalıdır. Modern tıp bugün ki haline sadece kendi içindeki gelişmelerle gelmemiştir.Teknolojinin akıl almaz hızla gelişmesi ve buna bağlı olarak mühendislik ve malzeme bilimindeki gelişmeler birçok alanda olduğu gibi modern tıbbında gelişiminde lokomotif etkisi yaratmıştır.

 

     Tıbbın cerrahi branşlarından biri olarak kabul edilen diş hekimliği,özü itibariyle mühendislik ve sanatlada iç içedir.Bu sebeptendir ki mühendislik ve malzeme bilimindeki gelişmeleri diş hekimliği uygulamaları yakınen takip etmek zorundadır. Diş hekimliği pratiğinde kullanılan materyallerden diş hekimlerinin ve hastalarının beklentileri;malzemenin uygulama kolaylığı,ağız içindeki dayanımı ve kabul edilebilir bir estetik sunmasıdır.

 

     Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ağız içi uygulamalarda hastalarımızın bizden en büyük beklentileri doğala yakın bir estetiktir.Buna bağlı olarak başta dolgu ve protez  olmak üzere diş hekimliğinde materyaller daha doğalı sunmak üzere gelişmektedir. Son yıllarda hızlıca yaygınlaşan zirkonyum uygulamaları da bunun başını çekmektedir.Önceleri sadece alt yapı materyali olan zirkonyum,şimdilerde maddenin içeriğindeki bir takım değişikliklerle elde edilen monolitik zirkonyum şeklinde direk olarakta ağza uygulanmaktadır.

 

     Peki her hastaya zirkonyum uygulaması yapilabilir mi? Gerekli ağız içi muayene ve planlamalar hekiminiz tarafından yapılarak hastanın zirkonyum protez için uygun olup olmadığı belirlenir.Uygun hastalar için multidisipliner bir iş akışı planlanarak 1-2 hafta gibi kısa bir sürede işlem tamamlanabilir.

 

Zirkonyum dişlerle sizde gülüşünüzü yeniden kazanın.

                                                                                                                                                                                                                                            Dt. Birkan Önal

 

 

Etiketler : Malatya Diş Beyazlatma , Malatya Kuron , Malatya İmplant , Malatya Diş İmplantı , Malatya Zirkonyum , Malatya Kanal Tedavisi , Malatya Kanalboyu , Malatya Fahri Kayahan , Malatya İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği , Malatya Diş Eti , Malatya Klinik , Malatya Diş Kliniği , Malatya Kök Kanalı , Malatya Ramazan , Malatya Ramazan Diş , Ramazan Diş Çekimi , Ramazan Çay , Diş Poliklinikleri , Malatya Ramazanda Açık Diş , Malatya Crown RamazanE-Bülten
Haberler & Kampanyalar

***Haberlerden ve Kampayalardan Haberdar Olun